Harness

30. září 2016 v 13:18 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  My shits
Od poloviny prázdnin mě popadla hrozná touha udělat si podobný poprup jako měly Dani Divine, Červená Fox, a jim podobné. Nebylo to tak že bych chtěla vypadat jako ony, i když s odrostlými červenými vlasy nemám k Fox daleko. Nicméně poslední dobou se tyto popruhy rozšířili i dál než jenom mezi alternativní modelky a tanečnice. Na instagramu se objevila spousta uživatelů prezentujících svoje návrhy a za nelidské peníze je prodávaly. Já však s nadšením zkoumala každičký detail každého postroje a jenom snila, že bych někdy v budoucnu mohla něco takového mít.Pak přišel zlom, řekla jsem si proč ne, zajela jsem do jedné větší galanterie, nakoupila tam několik metrů koženkových pásků a spoustu cvočků. Hned jak jsem přijela z Ostravy domů, jsme si s přítelem sedli na zahradě a začalo se nýtovat. On si doplňoval vypadlé cvočky z kalhot, ale já se pustila do něčeho složitějšího, odměřila jsem si několik proužků, naklepala jsem na ně cvočky, spojila je kroužky a pak je propletla dohromady. Po obětování malého děcka satanu z toho nakonec vyšel zamýšlený pentagram. Problém nastal, až když jsem začala vymýšlet, jak bude na mě držet. Neměla jsem žádné zapínání, jediné co jsem našla, byl jeden posunovač, kterým se dala měnit velikost. Byla jsem nucena jej použít, jestliže bych to pak chtěla v budoucnu nosit.


Samozřejmě, že moje máma nebyla zrovna nadšená, když zjistila, že v tom budu normálně chodit. Zrovna tohle byla asi jedna z příčin našich hádek, začala mi vyčítat, jak se oblíkám, dělala okolo toho všemožné scény. Občas jsem měla i pocit že jsem ji nějak zklamala, jenomže já se kvůli tomu nehodlám měnit nebo aspoň přetvařovat. Ano oblékám se poslední dobou více do gothiky, ale není to tím, že bych se změnila, nebo tím abych se víc líbila příteli, čistě mám konečně větší možnost něco si objednat, více nápadů na to si něco vyrobit sama a taky díky němu i větší sebevědomí abych se projevila a vystoupila z davu. Prostě co jsem chtěla říct, vlastně mě i mrzí, že zrovna moje máma se na mě začíná dívat skrz prsty.
Nicméně další kreativní nálada přijela s Aydee z Prahy, ona sama už o tom něco málo psala. Opět se šly nakupovat pásky a cvočky, a tentokrát i nějaká ty zapínání. Tušila jsem, že tak nějak to dopadne když Aydee přijede. Celé odpoledne jsme se před mým barákem pokoušely sbít koženku dohromady, aby to vůbec nějak vypadalo. Řekněme, že se nám to povedlo. Udělala jsem si jeden obojek, který teď nosím neustále, podvazek a něco jakoby pasek. No radši tu dám zase fotky. Sice mi zrovna u toho neustále vypadávají některé cvočky, ale to se zpraví.Zrovna minulý týden mě zaujal opět jeden model, musela jsem si ho trochu poupravit, protože ne vše mi na něm sedělo. Zvláště to že byl zachycený mezi nohama a namě to prostě působí jako nějaký obleček do postele. Ukončila jsem ho teda v pase, taky upravila upevnění na zádech a přidala pár pyramid. Tentokrát jsem nepoužila koženku ale gumu a místo nýtování jsem každý proužek který se kryl sešívala. Vím, že normálně sem svoje fotky nepřidávám, ale tahke se mi dost líbí a taky jsem především líná fotit nějakou jinou.


No a jako nejnovější, pár hodin zpátky jsem se rozhodla narychlo se pokusit o jeden obojek, o kterém jsem snila už několik měsíců. Sháněla jsem totiž strašně dlouho tak širokou koženku a nakonec se na to vykašlala a udělala to ze stuhy. Spokojenná s tím jsem jenom budu muset sehnat delší řetízek na propletení, protože je to tak natěsno.Jak jsem se dřív zmiňovala, že to lidi prodávají strašně draze, teď si tak uvědomuju, taky bych to asi nedělala pro někoho pod 500 korun, samozřejmě úměrně materiálu, času a nátočnosti. Za obojek který mi netrval ani 5 minut bych si nevzala ani stovku. Somozřejmě za ten poslední popruh bych si vzala maximálně tak tisícovku, přece jenom šila jsem to několik večerů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 30. září 2016 v 13:27 | Reagovat

Já žasnu. Je mi líto, že se k tomu tvá mamka staví negativně, já si zrovna říkala, že být na jejím místě, budu hrdá na to, jak jsi šíleně kreativní a šikovná. Fakt moc. A sluší ti to. Já měla dlouho problémy se třesem v rukou, takže jsem se k nějakému vyrábění dostala až hodně pozdě. Teď se učím pořádně šít, ale ... teda ... bych neřekla, že z pár pásků a cvočků půjdou udělat takhle pěkné doplňky. :)
A myslím si, že obojky jsou i mnohem příjemnější ze stuh nebo sametek, já bych na krku asi koženku nesnesla. Ne takhle širokou. :D

2 Killing Happynes Killing Happynes | 30. září 2016 v 13:44 | Reagovat

[1]: Moc děkuju,jako taky s šitím teprve začínám, tohle jsou vlastně moje téměř jediné pokusy. Kdybych tak měla nějaký šicí stroj šlo by hodně věcí hned lehčeji. No a o třepání rukou bych taky mohla vyprávět.

Kožené obojky mám asi tři, jeden co jsem si dělala, ta koženka je tak jemná, trochu i pružná, takže je dost pohodlný, pak mám jeden, který je zespoda podšitý a jeden z hodně hrubé koženky a i přesto, že je dost neforemný s ním nemám žádný problém. Možná je to ale i o zvyku protože není pomalu den kdy bych si nevzala obojek. :D

3 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 | Web | 4. října 2016 v 20:58 | Reagovat

Ten den byl fakticky super.
A tyhle dva nové výtvory se ti opravdu povedli.
Moje máma je jaksi už smířená s tím, že to prostě nosit budu. Tedy...takhle, ještě neví o těch plánovaných postrojích co mám vymyšlených do budoucna, ale udělala jsem si ten samý podvazek nahoře (aydee kopírka) protože byl prostě super happ , já si nemohla pomoct. A pak mám ještě dva podobné, ale se zapínáním na nadkolenky, takže to vypadá fakt drsně. Ale to třeba mojí mámě vůbec nevadilo. Až jsem se divila sama já.
Že by to byl tvůj nový koníček?
Ono je fakt, že to dává smysl chtít za takové ručně dělané věci tolik peněz. Nedavno jsem viděla jeden obyčejný obojek s kovovým kroužkem od jedné slečny za 600 kč. Možná i více, nejsem si jistá.
Stojí to za to si to vyrobit. Je to fakticky skvělé happ a máš můj obdiv.

(Ach jo...proč jen nemůžeš přijet...)

4 Killing Happynes Killing Happynes | 4. října 2016 v 21:54 | Reagovat

[3]: děkuji Aydee, no myslím si že máma buď zaťala zuby a ignoruje to nebo si možná už zvykla, i když jsem ještě neměla čas představit jí ten nový korzet. Jako a kopíruj si Aydee co chceš :D ...ja taky vykrádám spoustu cizích nápadů. Jo možná by se dalo i o koníčku mluvit, uvidíme. O těch cenách neříkám, že je to blbost, ale měly by být přiměřené, 600 za obojek bych nedala, ani kdyby byl kdo ví jak úžasný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Don't be afraid of clowns.
They are not a psychopaths.
They don't laught when they kill you.
It's only mask.