Leden 2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

31. ledna 2016 v 15:58 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Reviews
Ransom Riggs
Sci-fi, fantasy
360 stran
Hodnocení: 10/10

Jako jedna z mála knih doprovázena podivnými dobovými fotografiemi. To byla první věc, co mě na knize oslovila. Prvně jsem ji měla půjčenou od známé. Neodolala jsem a následně si pořídila vlastní výtisk, který mám přelouskaný snad už i pozpátku.

Příběh tak prostý, pěkně napsaný s originální zápletkou, osobitými postavami, hned mi bylo jasné, které děti si oblíbím, a pak tady byl Enoch. Ne, i on je super, ale to jsem zjistila až po druhém přečtení. Trochu se v něm i vidím.

Jacobův děda vždy vyprávěl příběhy o podivných dětech, se kterými žil v sirotčinči a jak zabíjel netvory. Chlapec viděl, jak jeho dědu zabíjí netvor. Nikdo mu nevěřil a psycholog mu doporučil, aby se vydal na ostrov, kde stojí sirotčinec, ve kterém vyrůstal jeho děda, že se má sám přesvědčit, že žádné podivné děti ani nestvůry nejsou. Jacob přijíždí a nachází jeno, ruiny domu. Ale nějak, i když to zní jako něco nemožného, jsou děti stále naživu.


Vážně, tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější ale co tak vím tak se kniha buď lidem líbí nebo ne. Vřele však doporučuji, stejně jako její pokračování, na které už chystám recenzi.

Jediné co mě na tom všem mrzí je to , že odsunuli vydání třetího dílu a premiéru filmu na konec roku. Nevím jestli jo to oficiálně potvrzené, mě nezbývá nic jiného než doufet, že to pravda není.


Saltatio mortis - tričko

29. ledna 2016 v 11:27 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  FanArts
Už mi začíná připadat, že všem už snad musí moje obsese se Saltatio mortis lézt krkem. Zvláště mamce, když jsem si podle nich pojmenovala svých pár nejmilejších hrnků na kafe. Ale vážně, co chci říct. V úterý mě jeden kámoš, vytáhl ven a já jsem během čekání, kdy přijede jeho vlak, zaběhla do výtvarných potřeb a koupila si tam další barvy na textil.

Ghost's touch - 28

26. ledna 2016 v 22:17 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Ghost's touch
Myslela jsem, že po této části bude následovat alternativní a trošku zvrácená část. Avšak po pár měsících rozdohodování doprovázené nevůli tu část dopsat, jsem se rozhodla, že ta věc nepsatří světlo světa.

Neboj Lampaydee máš vlastní světlo...


Luzi das L

25. ledna 2016 v 0:47 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  FanArts
Sedím ve tmě, pokoj mi ozařuje pouhé světlo počítače, je něco po půlnocí a z mého přemýšlení mě vytrhne občasná zpráva na fb nebo oči, které na mě hledí z papíru, který leží na stole přede mnou. Abych trochu objasnila ty oči, opět jsem kreslila.

Smrtící chaos

21. ledna 2016 v 21:28 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Reviews
Matt Dickinson
Sci-fi a fantasy
304 stran
Hodnocení 7/10

Opět kniha, která sleduje osudy několika lidí. Ze začátku to vypadá, že to spolu nemají nic společného. Dva kluci v lese někde v Anglii, pilotka letadla na cestě do práce, horolezkyně na vrcholku Everestu, chlapec v africké vesnici, žokej, kosmonaut na cestě do Ruska a ještě pár dalších. V průběhu se ale pomalu začínají všechny příběhy proplétat a ne, nebudu říkat, co se stane.

Kniha se zakládá na teorii chaosu, což znamená v podstatě, že každý sebemenší děj má za následek další a tak to jde pořád dál a dál dokud se něco vážného nestane.

"Někteří přežijí. Jiní zemřou. Všichni jsme propojeni."

Celkově bych řekla, že ta kniha byla dost dobrá, originální, napínavá, ale bylo tam i pár věcí, které mi tam trochu vadily. Na prvním místě byly kapitoly na jednu nebo dvě stránky. Občas to přidávalo na napínavosti, někdy to bylo dost matoucí. Štvalo mě to, že je tam tolik příběhů rozkouskovaných a smíchaných do sebe. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem si na to nějak zvykla. Další byl způsob, jakým to bylo napsáno, nevadí mi pohled vypravěče, ale u knih mám ráda, když jsou psány nějakým osobitým stylem. Bylo to trochu strohé, ani to však není žádné velké mínus.

Second shadow 4

19. ledna 2016 v 14:55 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Second shadow
Další díl Shadow asi měsíc starý. Nepřidávám ho až teď, protože ho bylo třeba opravit, ale proto, že ohledně této povídky, jsem svým způsobem skeptická, zvláště kvůli důvodu proč to píšu, tím že už je to nějakou dobu staré to už nemusí nikoho zajímat a všichni budeme šťastní.
K tomuhle dílu, jednou jsem si takhle poslouchala písničky a najednou jsem našla jednu, která mi nějakým zvláštním způsobem připoměla Shadow, o pár dní jsem měla náladu a spojila tu písničku s povídkou dohromady. Je to trochu jiné než ostatní díly, skoro žádná krev spíše jenom myšlenky proplétany textem té písničky. Co tak vím, všem ta písnička přijde strašně deprimující a depresivní, já nevím já na ní prostě vidím něco útěšného. No nic, kdyby náhodou ta písnička je spolešně se Shadow pod perexem.


Luzi & Happ

17. ledna 2016 v 20:03 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  My shits
Instagram, věc, kterou zrovna nemiluji, a stejně tak přidávám fotky. Abych si první postěžovala, štve mě, že účet na této sociální síti mají pouze dva členové Saltatio Mortis. Frank a Luzi, který už je nějaký ten pátek neaktivní. Sleduji ho už jenom z nějaké hloupé naděje, že jednou přidá nějakou fotku. A tak se stalo a já ignorujíce nová upozornění sleduji fotku toho malého, zatraceně roztomilého němnce, kterou jsem už mimochodem viděla včera na fb, ale to je detail.

Final cut - Vrah z internetu

16. ledna 2016 v 18:30 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Reviews
Autor: Veit Etzold
Thriller
424 stran
Hodnocení 9/10

Geniálně promyšlená kniha, místy nechutná a prohnilá jako popisované mrtvoly. Kniha se zaměřuje na několik postav a každé věnuje nějakou tu kapitolu. Tím jak autor neustále odbíhal od postavy k postavě, dokázal vytvořit dokonale napínavou atmosféru. Upřímně obdivuju autora, jak mohl vymyslet tak dokonalou serii vražd. Vrah jako počítačový virus, takzvaný Bezejmenný, který poslal komisařce Claře Vidalisové nahrávku jedné vraždy, aby si policie vůbec všimla, že umírají lidé.

Přečtené jedním dechem, pomalu jsem se nemohla odtrhnout, promyšlené postavy i děj Trochu předvídatelné, a maličko mi tam neseděl motiv vraždy.

!SPOILER! "Zabil jsem omylem svou sestru v patnácti letech, proto zabiji nějakých patnáct, žen spálím jejich krev a pomocí tohoto rituálu ji oživím."

Koneckonců i tak jsem po dočtení ze sebe vypustila pouhé wow, dlouho jsem nad touto knihou přemýšlela a o tak originálních vraždách jsem neslyšela.


Pár menších změn na blogu

16. ledna 2016 v 5:39 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  My shits
Opět mě předešlou noc přepadla nespavost a nálada něco sepsat. Napadlo mě, že s novým vzhledem blogu, bych mohla přidat i nějakou tu novou rubriku a nevymyslela jsem nic originálnějšího než recenze. Byly by pravděpodobně na knihy, o filmech nebo seriálech ne, protože poslední dobou zjišťuji, že ať je to sebelepší věc nebaví mě u toho jenom tak sedět.

Ghost's touch - 27

15. ledna 2016 v 22:43 | Kiɭɭiƞg Ħaƿƿƴƞeƨƨ |  Ghost's touch
Normálně se nestáva abych vydala dva články v jeden den. Bylo by to super, ale no radši si nezvykejte. Za tohle může Aydee, je to neskutečný vyděrač a vážně dobrý obchodník, ale trvá ti to.Don't be afraid of clowns.
They are not a psychopaths.
They don't laught when they kill you.
It's only mask.