Prophesy our way - 3

2. září 2014 v 13:19 | Killing Happyness & Psychotic Hunt |  Prophesy our way
Ahojte, okay tak máme tady 3. část. Je to vlastně první část, která je z Gerardova pohledu. No, tak už žádný zbytečný kecy a doufáme že se bude líbit :)


KILLJOYS- GERARD
Přiběhl za mnou Mikey a poměrně naléhavě se ptal. "Neviděls Grace?"
"Ne proč?" zeptal jsem se, stále vysmátý, protože jsme s Frankem dělali blbosti.
"No, protože jsem ji už pár dní nikde neviděl."
Tohle mi srazilo úsměv "Cože?" Mikey se na mě vyděšeně podíval.
"Zavolej Raye a Franka." řekl jsem.
Mikey přikývl a běžel pryč. Za chvíli už jsme všichni čtyři byli pohromadě a řešili jsme, kde je Grace. Frankie a Ray ji prý neviděli. Začínal jsem se o ni vážně bát a myslím, že kluci na tom byli stejně.
"Jak dlouho jsi ji neviděl?" zeptal se Frank Mikeyho už asi po páté.
"Nevím… Asi nějak… Týden?" nebyl si jistý. Sakra, kde může být? A proč jsem si nevšiml, že je pryč tak dlouho? Čas od času někam zmizela, ale brzy se zase objevila.
"Půjdeme ji hledat?" Nic jiného mě nenapadlo. Přikývly. Sbalily jsme si nějaké věci a vydali se pustinou hledat Grace.
Už se stmívalo a my ji stále nemohli najít. "Dneska ji už nenajdem." prohodil zdrceně Ray. Nechtěl jsem si to připustit, ale měl pravdu. Pomalu jsme se vraceli zpátky domů.
Nedalo se říct, že je to domov, ale já to tak bral. Jediné zázemí, které jsme měli.
Blížili jsme se a já si všiml něčeho, co mě přikovalo k zemi.
Doma totiž nebyli jenom Killjoys ale i někdo další. Někdo, kdo tam neměl, co dělat. Viděl jsem nějaké siluety. Asi to všechno byli muži, a bylo jich pět. Ten nejvyšší ukazoval různě po místnosti. To snad ne. Oni prohledávali náš dům. Kdo to vůbec je?
Upozornil jsem ostatní. Všichni jsme si připravili zapsy a pomalu se podél stěny posouvali za sebou až ke dveřím. Dal jsem signál ať jeden zůstane se mnou a dva jdou zadním vchodem. Frank zůstal. Byl to dobrý kamarád, vždy pomohl.
Podíval jsem se ještě na postavy v domě, abych zjistil, kde se právě nachází.
Dobře. Teď máme šanci. Prudce jsem otevřel dveře a s Frankem jsme vletěli dovnitř. Vypadali překvapeně, když jsme se tam objevili a mířili na ně zapsy. Víc jsem si je prohlédl. Teď tu byli jen tři. Ten vysoký byl asi velitel. Měl dlouhé černé vlasy, koženou vestu a kalhoty, Ostatní měli to samé.
"Ani hnout!" řval Frank.
"Co tu chcete?!" křikl jsem po nich.
"Pomstu!" vykřikl jeden z nich a tvářil se přitom jako psychopat, který se chystá skočit na někoho s kudlou.
"Za koho?" snažil jsem se mluvit klidně.
"Co je ti potom!" O proti tomu vysokému vypadal ještě menší než Frank. Začínal mě štvát.
"Za Grace." Vykřikl ten třetí a mě zamrazilo. Panebože, co ta holka zase provedla?
"Co jste jí udělali?" vrčel Frank a už sahal po raygun. Udělal jsem to samé. Mířili jsme na ně, vypadaly trošku zaskočeně. Hned se vzpamatovali a vrhli se na nás.
S Frankem jsme zareagovali opožděně. Ten malej byl moc rychlý a skočil na mě. Začali jsme se rvát pěstmi. Měl výdrž. Po chvíli se mi ho podařilo srazit k zemi.
Zkroutil jsem mu ruku a odkopl jeho kudlu. Odplazil se pryč. Když jsem se otočil, šel proti mně ten dlouhán. Frank stále bojoval. Ježíš, to je žirafa. Připadal jsem si strašně malý. Nedokázal jsem se soustředit a on mi dal pěstí. Klopýtl jsem a utřel si krev z nosu. Parchant. Vyrazil jsem. Byly to samé pěsti. Oba už jsme byli od krve. Rvali jsme se dál.
Uslyšel jsem zezadu křik Mikeyho a hned na to Rayův válečný pokřik a něco tvrdě dopadlo na zem. Bohužel, na vteřinku to odvedlo mou pozornost a já skončil na zemi. Čekal jsem že mě zmlátí do bezvědomí, ale on do mě jen kopl.
"Vstávej! No tak, braň se!" říkal pohrdavě. Zůstal jsem bezmocně ležet. Chytl mě za bundu a zvedl. Držel mě chvíli ve vzduchu, a pak mi dal další ránu a zase jsem spadl. "Tohle, nemá cenu." řekl si pro sebe a vytáhl nůž. "Můžeš za to, co se stalo Grace." Sklonil se ke mně. "Je mrtvá kvůli tobě." Chystal se do mě zabodnout dýku, ale přiběhl Ray a udeřili ho železnou tyčí. Zaskučel bolestí.
Otočil se na mě, pak se podíval na zpátky na něj. "Ještě se uvidíme" Zasyčel.
Praštil Raye, pak využil jeho nepozornosti, pomohl tomu druhému ze země a všichni utíkali pryč. Frank a Mikey mi pomohli a pak všichni tři běželi ven a stříleli po nich. Já jen sledoval, jak utíkají a vyhýbají se střelbám.Zmizeli v dáli.
Přestali střílet a já beze slova odešel pryč. Zalezl jsem k sobě. Opřel jsem se o stěnu.
Je mrtvá kvůli tobě. Pořád mi to znělo v uších. Bože, mrtvá, co ji udělali? Teď už jsem nestál, sesunul jsem se podél stěny na zem. Bylo mi jedno, že mám zlomený nos, že jsem od krve. Sledoval jsem celou místnost a přehrával si, co se stalo.
Kvůli tobě. Co to znamenalo? V životě bych jí nijak neublížil, ani žádný jiný Killjoy.
Patřila k nám, do naší velké, podivné rodiny. Možná jsem něco udělal a proto ji ublížili. Ne oni ji neublížili. Ti parchanti ji zabili.
"Gerarde?" Skoro zašeptal Mikey a sedl si vedle mě. "Co se tady stalo?" Podal mi ručník, abych si utřel všechnu tu krev.
Co mu mám jako říct? Grace je mrtvá, a nějaká žirafa tvrdí, že je to moje chyba.
Jsem úplně na dně a jediné co mám je zlomeny nos a sarkasmus. To určitě.
"Grace ona… ona je mrtvá." Tohle jsem už nevydržel a schoval si obličej do dlaní. Mikey na tom nebyl o moc líp. Střelil jsem po něm pohledem. Byl jako opařený. Vytřeštěné oči chvějící se rty, vůbec se nehýbal.
"To bude dobrý." nalhával jsem nám oběma.
"Nebude" protestoval zoufale.

"Já vím" přiznal jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Don't be afraid of clowns.
They are not a psychopaths.
They don't laught when they kill you.
It's only mask.